Otázky a odpovede

Tu nájdete dôležité informácie a odpovede na často kladené otázky týkajúce sa Christilandu na jednom mieste:

REGISTRÁCIA

Registrovať na Christiland sa dá dopredu cez našu webovú stránku, ale je možné zaregistrovať sa aj na mieste. Registrácia dopredu nám však umožní lepšie technicky pripraviť Christiland, preto nám vaša registrácia vopred pomôže.

Takisto registráciou do 16. júna môžete využiť možnosť zvýhodneného vstupného príspevku na Christiland.

Ak ste sa registrovali dopredu a ktorýkoľvek údaj je potrebné zmeniť, stačí to povedať na mieste registračnej službe pri vstupe do Christilandu, ktorá tieto informácie aktualizuje.

Ak sa zaregistrujete do 16.júna využijete tým možnosť zvýhodneného vstupného príspevku. Vo všeobecnosti, ak sa zergistrujete vopred ušetríte si čas na mieste pri vstupe do Chrstilandu, kde vám tak bude stačiť už len vyzdvihnúť si náramky.

Vstupné je vo forme príspevkov, ktorých výšky sú zverejnené na našej webovej stránke. Odporúčame tiež využiť zvýhodnené vstupné príspevky registráciou do 16.júna.

Pre deti do 3 rokov je vstup zdarma. Výšky vstupných príspevkov pre ostatných účastníkov sú zverejnené na našej webovej stránke.

Rodiny, ktoré majú 3 a viac detí, môžu využiť zvýhodnené vstupné, ktorého výška je zverejnená na našej webovej stránke.

OBČERSTVENIE

Ponuka občerstvenia je naozaj bohatá a zahŕňa v sebe: burger (porchetta, beef, kebab), hot-dog, hranolky, bryndzové pirohy, guláš, zeleninová polievka, palacinky, ovocný pohár, zeleninový šalát.

Z nápojov je v ponuke čapovaná kofola, čapované pivo aj radler.

Náš bufet tiež ponúka čaj, kávu, frappé, džúsy, minerálnu vodu, ako aj nanuky, keksy a croissanty. Veríme, že si každý vyberie podľa svojej chuti.

Áno, účastníci budú mať na výber aj zo stravy bezlepkovej – burger mäso – hovädzie, kuracie, bravčové, hranolky, guláš, zeleninová polievka, ovocný pohár a zeleninový šalát.  Bezlepkové nie je pečivo ponúkané pri burgroch a hot-dogu.

Laktózu obsahujú iba palacinky a bryndzové pirohy, všetky ostatné jedlá sú bezlaktózové.

Myslíme samozrejme aj na menšie deti, preto je v našej ponuke zeleninová polievka, šalát a ovocie, hranolky, palacinky, hot-dog.

Samozrejme, pri gastro stánkoch budú pripravené jedálenské stany so stolmi a lavičkami tak, aby si každý dokázal vychutnať jedlo v príjemnej a peknej atmosfére.

PARKOVANIE

Áno o bezpečné parkovanie bude postarané. Parkovanie bude v tesnej blízkosti vstupu do Christilandu a miesto bude pre každé auto. Nasmerovať a nájsť miesto vám pomôže naša parkovacia služba.

Parkovanie spoplatnené nie je.

Parkovisko sa nachádza vo veľmi tesnej blízkosti vstupu do areálu festivalu (stačí prejsť cez cestu). Parkuje sa na trávnatej ploche viď. fotka.

DOPRAVA A UBYTOVANIE

Ubytovať sa na Christilande môžeš vo svojom vlastnom stane alebo karavane, pre ktoré bude pripravené miesto v našom areáli v “Stanovom mestečku”. Ubytovanie v stane alebo karavane je možné len zo soboty na nedeľu, t.j. z 29. na 30.6. Viac informácií sa dozvieš na našej stránke.

Áno, je potrebné, aby si účastníci, ktorí majú záujem o ubytovanie v stane doniesli vlastný stan, keďže nemáme možnosť ponúkať naše stany.

Samozrejme pomoc so stavaním stanov ponúkame. S radosťou vám pomôže naša technická služba, ktorá je pripravená na takúto pomoc v stanovom mestečku. Zároveň vám táto služba aj ukáže miesto, kde je potrebné stan postaviť.

Pre ubytovaných v stane poskytujeme možnosť sprchy a toalety v budove blízko Stanového mestečka. Zároveň na rôznych miestach v areály budú rozmiestnené TOI-TOI toalety.

Najlepšie sa k nám dostanete autom, avšak je možnosť prísť aj autobusom zo stanice v Košiciach a vystúpiť na zastávke Vyšný Klátov – komunitné centrum.

Pri ubytovaní v stane/karavane je potrebné uhradiť vstupný príspevok za sobotu aj nedeľu a príspevok za noc v stane / karavane. Výšky príspevkov sú zverejnené na našej webovej stránke.

PROGRAM A ATRAKCIE

Podrobný program je zverejnený našej webovej stránke www.christiland.koinonia.sk a ostatné zaujímavé informácie zverejňujeme aj na našich sociálnych sieťach (Facebook a Instagram).

Aj v prípade dažďa bude o vás bezpečne postarané! A nielen to, aj v ďaždivom počasí prispôsobujeme program tak, aby ste si dokázali Christiland čo najviac vychutnať. V takomto prípade program prebehne v zakrytých priestoroch, kde budú účastníci chránení pred vetrom a dažďom. Stravovacie stánky sú otvorené vždy aj počas daždivého počasia.

Christiland je primárne určený deťom vo veku od 3 do 12 rokov. Niektoré atrakcie sú však vhodné aj pre deti mladšie a zasa iné aj pre deti staršie, mladých a dospelých. Snažíme sa, aby si Christiland dokázala užiť celá rodina.

V tomto roku je témou Christilandu Dobrí pastieri. Program teda bude v sebe zahŕňať spoznávanie Slovenských ľudových rozprávok a tancov.

Duchovný program ako každý rok bude prebiehať v duchovnom stane a bude pozostávať z rôznych modlitieb za rodičov a deti, tiež sv. omše, prednášok, modlitby chvál, či svedectiev rodín. K dispozícii budú aj kňazi pripravení slúžiť duchovným rozhovorom. Konkrétny program bude zverejnený aj na našej webovej stránke.

Pre maličké deti máme pripravené menšie nafukovacie hrady, maľovanie n atvár, tvorivý svet, detský kútik, svet ľudových rozprávok.

Dospelí si na Christilande môžu užiť jazdu na štvorkolke, skok do airbagu, streľbu z luku a vzduchovky, vodný futbal ako aj maxiterč.

V cene vstupu pre deti je zahrnuté: šmýkačky, skákacie hrady, maxiterč, prekážková dráha, vodný futbal, lanovka, lezecká stena, dobrodružný svet (luky, vzduchovky), balónikový svet, tvorivý svet, svet ľudových rozprávok, detský kútik, detský park, darček.

Pre dospelých je v cene vstupu streľba z luku a vzduchovky, vodný futbal a maxiterč.

INÉ

Uhradiť vstupný prípevok bude možné na mieste v hotovosti aj platobnou kartou!

 

Na Christilande funguje tzv. žetónový systém. V žetonárni si  môžete zameniť žetóny, za ktoré dostanete jedlo, nápoje a prístup k vyhradeným atrakciám. Viac informácií môžete získať na našej webovej stránke.

Samozrejme, aj mamičky s bábätkami budú mať k dispozícii miestnosť vo vnútri (v tieni), kde môžu dieťatko nakŕmiť, prebaliť a utíšiť v pokojnej atmosfére. V tejto miestnosti je možnosť ohriať si svoju vlastnú stravu v mikrovlnke a tiež bude k dispozícii rýchlovarná kanvica.

 

➡️ V prípade akýchkoľvek iných otázok nám môžete napísať na christilandfest@koinonia.sk ⬅️